Együttműködik a Mercedes és a Pallasz-egyetem

2016-08-24 13:30:00 mennyei

hírkép

A németek és a végzősök is elégedettek, a Pallasz Egyetem  pedig komoly tényező immár a magyar felsőoktatásban - tudtuk meg az intézmény sajtótájékoztatóján.

 



A modern nemzetközi és hazai tudományos elméleteket és gyakorlatot oktatják magas szinten az egyetem új gazdálkodási és menedzsment szakán, a képzésen a Matolcsy-tanok csak annyiban kapnak helyet, amennyiben azt tudományos eredményük indokolja- tudtuk meg kérdésünk kapcsán az egyetem sajtótájékoztatóján.

Hosszú távú terv a doktori iskola elindítása, a rövid távú a mesterszakok bővítése. Az új egyetemi szemeszterben 1157 hallgató kezdi meg a tanulmányait a kecskeméti Pallasz Athéné Egyetemen. Az eddigi tapasztalatok alapján a Pallasz Athéné Egyetem szakemberei által elkezdett duális oktatás rendkívül sikeres, és igazi életpályát kínál a hallgatóknak.

A duális oktatási képzés ma már Magyarországon általánosan is elterjedt képzési forma, amely bevezetésében a Pallasz Athéné Egyetem szakemberei segítettek más intézményekben is. A Pallas Athéné Egyetem duális szakjain jelenleg a tízszeres a túljelentkezés - mondta el Ailer Piroska intézményvezető.

A duális képzés lényege, hogy a különböző vállalatok igényeinek megfelelően hosszútávú program keretében alakítják ki a tantervet és hallgatók a képzésük végén nagy eséllyel el is tudnak helyezkedni a cégeknél, ráadásul havonta 60-70 ezer forintnyi képzési hozzájárulást is kapnak a résztvevő diákok. Továbbá a képzéseknek újabb lökést adhat az, hogy Kecskeméten 2500 új munkahely jön létre a Mercedes újabb beruházásnak köszönhetően.

Az intézményvezető elmondta: a Mercedes és a Knorr-Bremse, valamint több más vállalkozás vezetősége is hisz abban, hogy a hallgató már harmadéves korától értéket tud teremteni, és segíteni tudja a vállalkozás eredményességet, ezért működhet jól a duális képzés Kecskeméten. Természetesen a környék vállalatai és intézményei a hagyományos képzésből is sok hallgatót foglalkoztatnak a diploma megszerzése után, így rendkívül jók az elhelyezkedési mutatók.

A Pallasz Athéné Egyetem négy karon - Műszaki és informatikai kar, Kertészeti és vidékfejlesztési kar, Pedagógusképző kar, Gazdálkodási kar - képzi a hallgatókat.

Hamarosan elindul Kecskemét történetének eddigi legnagyobb felsőoktatási projektje is, hisz új campus-szal bővül a Pallasz Athéné Egyetem területe. A 2016 szeptemberében tanulmányaikat megkezdő gazdálkodási és menedzsment szakos hallgatók már élvezhetik majd a leendő gazdaságtudományi karnak helyet adó új, modern épületkomplexum előnyeit.

A beruházás alapja a „Smart University” fejlesztési stratégia, amely révén a kecskeméti diákok a legmodernebb technológiák segítségével tanulhatnak majd.  A város „Nyugati-kapu” fejlesztési övezetében több mint 200 hektáros területén több mint 30 ezer négyzetméteren öt épület, oktatási, igazgatási-adminisztrációs, könyvtár, kollégium, és kulturális központ épül fel. Az építés feladatát a Kecskeméti Duális Oktatás Zrt. látja el. A sajtótájékoztatón elhangzott: a Pallasz Athéné Egyetem vezetősége hisz abban, hogy kiszámítható jövőképet és Magyarországon párját ritkító karrierlehetőséget kínál az egyetem hallgatóinak.